Inspiracje

Kolorowe pudełko z wzorkiem

Pudełko na wino zostało pomalowane turkusową farbą. Po wyschnięciu farby zabezpieczono ją bezbarwnym woskiem i przetarte woskiem w kolorze jeans. Wosk był rozcierany wzdłuż słojów, aby utworzyć nierówne, jaśniejsze i ciemniejsze smugi. Wieczko zostało pomalowane białą farbą i zawoskowane bezbarwnym woskiem.  Dekoracje zostały stworzone za pomocą szablonu malarskiego i wosku w kolorze jeans.
Przecierana skrzynka

Niezwykły kolor tej skrzynki powstał poprzez zastosowanie wosków w różnych kolorach, które wcierane w drewno połączyły się łagodnymi smugami. Dodatkowy efekt daje złoty wosk, bardzo mocno roztarty w celu rozświetlenia skrzynki. Widać go dopiero z bliska, po dokładnym przyjrzeniu się powierzchni.


Wielokolorowa doniczka

Doniczkę pomalowano niedbale niebieską farbą, a po jej wyschnięciu nakładano kolejne warstwy kolorowych wosków. Woskowanie było wykonywane niedokładnie, smugami. Na koniec, po wyschnięciu wosku doniczkę przetarto delikatnie papierem ściernym i udekorowano za pomocą szablonu motywem ze złotego wosku. Tym samym woskiem lekko pociągnięto krawędzie doniczki.

Postarzana szafka

Szafkę z sosnowego, surowego drewna zawoskowano używając kilku odcieni szarego wosku. Wosk nakładano rozcierając nieregularnie różne kolory tak by podczas woskowania mieszały się ze sobą. Z jeszcze niewyschniętej powierzchni bawełnianą szmatką delikatnie zdjęto nadmiar wosku z niektórych miejsc uzyskując efekt "przetarcia". Całość dopełnia dekoracja wykonana białym woskiem.